Hakkımızda

Hakkımızda

Minerva Resources kimdir? Öncelikle size tanıtmak isteriz.

Minerva Resources

Sizin için doğru kararı alır.

Minerva Resources 1992 yılında Londra'da maden projelerini araştırma ve geliştirme amaçlı kurulmuş yatırım şirketidir. 1995 yılında  Afrika da çeşitli maden arama projelerini başlattı. 1996 yılında Tanzanya Geida'da altın ve bakır , Bukwagu'da ise polimetal projelerini işleme aldı. 

1998 senesinde Kazakistan Karagandı, Kostanoz, Ayagandl'da 3 adet çok önemli bakır ve altın projelerini başlattı. 

Doğal Kaynaklar İçin 1.Seçiminiz

Büyüyen ve gelişen Minerva Resources ile siz de doğru kararlar alın.

2000 yılında Londra Borsası'na (LSE) kote oldu ve MVA koduyla işlem görmeye başladı.

2005 yılında Kanada merkezli ve Toronto Borsası'na kote şirketler grubunu yöneten Forbes&Manhattan Yatırım Bankası'nı ortak alarak faaliyetlerini Kazakistan, Moğolistan, Arnavutluk, Brezilya, Ukrayna, ABD ve Türkiye’ye taşımıştır. 

2006 yılında Umman / Sohar'da bakır, Kazakistan/ Jambıl'da kobalt ve nikel projelerini başlattı.

2009 yılına kadar birçok yeni maden yatırımını yaparak olağanüstü hızla büyüyen Minerva Resorces Aberdeen İnternational tarafından satın alınmıştır.  Uzmanlık alanı altın madenciliği olan ve en büyük altın üreticileriyle ortak projeleri yürüten Aberdeen İnternational 3 sene zarfında altın dışındaki alanlardan çıkarak tüm diğer maden projelerini konsolide etme kararı almıştır. 

2012 Forbes Manhattan Grubunun Türkiye Balkanlar Doğu Afrika ve Orta Asya sorumlusu Dr.Gökhan Gündem Minerva Resources lisans ve haklarını yılında satın alarak faaliyet konularına endüstriyel mineraller konusuna eklemiştir.

Bizim Yaklaşımımız

Sorumluluk, güvenilirlik, sürdürebilirlik, yenilikçilik, esneklik, çözüm odaklılık, kararlılık.

Misyonumuz

Minerva Resources  kuruluşundan beri küresel bir tedarikçi olarak coğrafyadan bağımsız olarak ürün ve faaliyetlerimiz eşine az rastlanır bir şekilde çeşitlendirerek pazarda farklı bir yer elde etmeyi başarmıştır. En büyük heyecan ve ilham kaynağını, sürekli yenilenerek portföyüne yeni ürün ve hizmetler eklerken kalite ve hizmetten asla ödün vermeyip  alıcıların beğenisi korumuş olmakta bulur.  

Vizyonumuz

Müşterilerimizin ulaşmayı arzu ettikleri ürün gruplarını optimum fayda ve mükemmel hizmet ile ulaştırmak gayret ve azmindeyiz. Bu azmi global dünyanın hızla gelişen ve değişen değer ve ihtiyaçların entegre edebilme yeteneği bizi rakiplerimizden ayırıp değer yaratmamıza yardımcı olur.

Stratejimiz

Dünyanın çeşitli ülkelerindeki sanayi firmalarına sunmayı taahhüt ettiğimiz mal ve hizmetleri sorumlu bir şekilde tedarik ederken bu sorumluluğumuzun, toplumla ve çevreyle ilişkisini göz ardı etmeden  her türlü haklara saygılı bir şekilde sadece finansal performans sağlamakla kalmayıp aynı zamanda topluma ve çevreye olumlu katkı sağlamak ve paydaşlar için kalıcı faydalar yaratmaktır.